The Sims 4 Logo

   
Pop-Left Pop-Up Pop-Right
The Sims 4

Menu

 
Dodatky
 
Rozšíření - Hurá do práce!
 
Rozšíření - Společná zábava
 
Rozšíření - The Sims 4: Život ve městě

 

 
Herní balíček
 
Herní balíček - Únik do přírody
 
Herní balíček - Návštěva v lázních
 
Herní balíček - Jdeme se najíst
 
Herní balíček - Upíři

 

 

 

TOPlist

 

 
 

 

DeadKarlos | 08.06.2016

Krystal The Sims 4 - Herní balíček - Jdeme se najíst

The Sims 4: Jdeme se najíst ObalThe Sims 4: Jdeme se najíst IkonaThe Sims 4: Jdeme se najíst (TS4: Dine Out) je třetí Herní balíček v The Sims 4, který byl vydána 7. června 2016 a za cenu 19,99 €.

Pořiďte si restauraci nebo vyrazte se Simíky na jídlo v herním balíčku The Sims 4 Jdeme se najíst. Otevřete si nejrůznější podniky a šéfujte jim – najměte zaměstnance a připravte dokonalý jídelní lístek, který vám přinese zisk a umožní další rozvoj. Vezměte Simíky do města na jídlo, pochutnejte si na nové molekulární kuchyni a bavte se s rodinou i kamarády.

 

Obsah balíčku:

 • Vytvořte jedinečnou restauraci
 • Staňte se restauratérem
 • Vyrazte se Simíky na jídlo do města
 • Experimentujte s novou molekulární kuchyní

 

Odkazy

 

* K HRANÍ JE TŘEBA ZÁKLADNÍ HRA THE SIMS 4 A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.

Jdeme se najíst
 

Oficiální popis

Vytvořte si jedinečnou restauraci
Otevřete nejrůznější gastronomické podniky od klasického bistra až po špičkovou italskou restauraci, nebo si pomoci nových předmětů a dekoraci přizpůsobte již existující podnik. Zařiďte si novou terasu, pohodlné boxy nebo si obstarejte vlastni cedule.

 

Staňte se restauratérem
Pořiďte si restauraci a šéfujte ji - najměte personál, vyberte mu pracovní úbor, sestavte jídelní lístek, stanovte ceny a pohovořte s hosty, aby byli ještě spokojenější.

 

Vyrazte se Simíky na jídlo
Dopřejte si kulinářský zážitek s báječnou obsluhou. Do restaurace můžete skočit s kamarády a pokecat si u brunche, strávit tu čas s rodinou nebo si vyrazit na romantickou schůzku. To všechno navíc bez otravného mytí nádobí.

 

Experimentujte s novým jídlem
Simíci, kteří chtéjí vyzkoušet nové chutě, se mohou seznámit s molekulární kuchyní. Její výtvory vypadají tak dobře, že se je možná budete bát i ochutnat. Velcí milovníci jídla si mohou tyto kulinářské poklady vyfotit nebo se je přímo naučit vařit.

Herní přehled

Vlastni restauraci a vezmi své Simíky na jídlo do restaurace s herním balíčkem The Sims 4: Jdeme se najíst. Vytvořte a pracujte s nejrůznější řadou restaurací, najímejte zaměstnance a dostávejte perfektních zisků a rozšiřujte své podnikání. S herním balíčkem The Sims 4: Jdeme se najíst si můžete užít zcela novou experimentální kuchyni a strávením času s přáteli a rodinou.

Jdeme se najíst 1 Jdeme se najíst 2
Jdeme se najíst 3 Jdeme se najíst 4

Vytvořit Simíka

 • Žena Dospělá/Teenager/Starý
  4x Účesy a Pokrývka hlavy, 2x Horní díly, 2x Spodní díly, 7x Celkový outfit
 • Žena Děti
  1x Účesy, 1x Horní díly, 1x Spodní díly, 1x Celkový outfit

 

 • Muž Dospělý/Teenager/Starý
  4x Účesy a Pokrývka hlavy, 5x Horní díly, 2 Spodní díly, 4x Celkový outfit
 • Muž Děti
  1x Účesy, 2x Horní díly
Jdeme_se_najist_02.jpg
 

Nové herní možnosti a interakce

Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v The Sims 4: Jdeme se najíst.

Stanice rádia

Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst přidává zcela novou rozhlasovou stanici s názvem "Jazz". Můžete poslouchat nový kanál pomocí Rádia nebo Reproduktorů.

 

Stanice rádia - Jazz

 

Restaurace pozemek

Při načtení uložené hry, kteří nemají k dispozici Restauraci ve světě, budou vyzíváni k umístění pozemku.

 

Restaurace pozemek

 

Pokud nechcete umístit pozemek hned, a tak si ho můžete umístit později přes "Moje knihovna" v The Sims 4 Galerii. K dispozici je 6 přednastavených pozemků.

Moje knihovna

 

Umístění před-nastavených pozemků není vaše jediná možnost. Pokud se rozhodnete postavit si vlastní pozemek, musí být splněny následující požadavky pro restauraci.

Požadavky pro restauraci

 • 1 Dřez
 • 1 Toaleta
 • 1 Kuchyňský pultík
 • 1 Stolovací koutek
 • 1 Číšnický pultík
 • 1 Uváděcí pultík

Před nastavené pozemeky

Pozitivní restaurace (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 44 436§ Simoleonů)Zde se podává nejdůležitější jídlo dne. a to v každou denní dobu.

Pozitivní restaurace

Hoganův burger bar (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 26 596§ Simoleonů)Restaurace zaměřená na grilování pod otevřeným nebem. Navíc bez otravných mravenců. Kde byste našli lepší kombinaci masa. sýru a uhlohydrátů? Všechny tyto přísady tvoří recept na dokonalou restauraci.

Hoganův burger bar

 

Pelikán na lovu (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 26 596§ Simoleonů)Užívejte si vůni čerstvého slaného vzduchu, jako byste byli pelikáni na lovu. Pak už strčte zobák do příjemně chladné vody... No dobře, do vody v "Pelikánovi na lovu" pro jídlo nemusíte. Plody moře si tu můžete vychutnat hezky nad hladinou. Doporučujeme přinést si pořádně velký ubrousek.

Pelikán na lovu

 

Latentní bistro (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 73 840§ Simoleonů)Vůbec vám nebude vadit čekání v nekonečné frontě. Hlavně, že ochutnáte jejich výborné recepty. A ne. nevíme, co vlastně vaří, pořád ještě stojíme ve frontě.

Latentní bistro

 

Hovězov (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 69 674§ Simoleonů)Dokonale připravená italská kuchyně podávaná každý den. Dopřejte si lahodné těstoviny nebo pořádně šťavnatý steak. Hlavně přijdte s prázdným žaludkem!

Hovězov

 

Veselá lama (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 110 347§ Simoleonů)Vydejte se do této restaurace ve jménu vědy a ochutnejte nejmodernější molekulární jídla od Veselé lamy. Pokud připravený pokrm vůbec nevypadá jako to, co jste si objednali, všechno je přesně, jak má být. Ale nebojte se. všechno, co vám přinesou, můžete bez obav sníst.

Veselá lama

V restauraci

Se zcela novou restaurací, Simíci se mohou rozhodnout jít do restaurace a dát si něco k sněkdu v některých z přednastavených restaurací. Jakmile vstoupíte do restaurace, kliknete na Recepční pultík a použijte interakci "Požádat o stůl" a recepční vás odvede ke stolu. Každý ve vaší partě bude sedět u jednoho stolu.

Požádat o stůl

 

Když se posadíte u stolu, máte k dispozici následující možnosti při kliknutí na jídelní stůl:

Požádat o stůl/Vzdát se stolu - Tato interakce vám umožňuje jít ke stolu nebo odejít od stolu.

 

Kreslit na prostírání - Pokud v restauraci zjistí děti (nebo dospělý), že se nic neděje, mohou si krátit čas kreslením na prostírání. Tato interakce pomůže Simíkům zvýšit dovednost malování nebo (pro děti) krativitu.

 

Objednat pro celý stůl - Použitím této interakci si můžete vybrat připravené jídlo a pití! Otevře se jídelní lístek, kde si můžete objednat nápoje a jídla (Nápoje, Předkrmy, Hlavní chod a Zákusek) pro každého Simíka zvlášť. Nápoje a jídla můžete kombinovat, nezáleží na tom jaký postup objednávky zvolíte.

 

Přinést dort - Kdykoli během kulinářského zážitku, může Simík použít tuto interakci a vybral si jeden z šesti dortů. Tyto dorty můžete použít k oslavě narozenin, svatby nebo si dát jen tak pro chuť.

 

Jídelní lístek

 

Během strávené doby v restauraci, Simíci obdrží řadu náladovek. V restauraci jsou nové interakce, kde se můžete například vyjádřit šef kuchaři "Pochválit kuchaře" jak vám jídlo chutnalo nebo "Urazit kuchaře" protože jídlo nebylo dost dobré.

Romantická večeře

Otrava jídlem

Každý pokrm se v restauraci nedá jíst. Někdy Simíkům jídlo zaskočí, a odejdou od stolu dřív než očekávali. Otrava jídlem je nyní možné v The Sims 4 při stravování v restauracích.

 

Simíci, kteří dostanou náladovku "Otrava jídlem" po dobu několika hodin, budou odcházet častěji na toaletu, protože jim je špatně. Po dobu trvání náladovky Otrava jídlem, mohou Simíci používat telefon, kde si budou stěžovat na otravu jídlem v restauraci. V restauraci uhradí Simíkovi nešťastnou událost.

 

Naštěstí otrava jídlem ve hře není dostatečně silná, aby zabila Simíky, takže se nakonec z toho dostanou. Když otrava jídlem odezní, Simíci dostanou náladovku "Přežil otravu jídlem" po dobu 24 hodin. Spolu s touto speicální náladovkou přichází nová interakce "Chlubit se" otravou jídlem.

 

Otrava jídlem

Přinést dort

Zcela nová interakce "Přinést dort", kde si Simíci mohou vybrat některé ze šesti různých dortů k oslavě (nebo si dát jen tak pro chuť) v restauraci. Přidejte svatební nebo narozeninové svíčky na dort a oslavte tuto zvláštní příležitost.

 

Přinést dort

Kreslit na prostírání

Pokud v restauraci zjistí děti (nebo dospělý), že se nic neděje, mohou si krátit čas kreslením na prostírání. Tato interakce pomůže Simíkům zvýšit dovednost malování nebo (pro děti) krativitu. Výkresy lze umístit do inventáře Simíka a vzít je domů a pověsit na zeď.

 

Kreslit na prostírání

Simstagram

Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst obashuje falešné sociální sítě nazvané "Simstagram" pro Simíky na sdílení fotek. Simstagram je k dispozici výhradně pro Molekulární jídla, a Simíci mohou využít tuto službu prostřednictvím mobilního telefonu. Také získají zvláštní náladovkou.

Focením molekulární kuchyně se zvyšuje dovednost Gurmánské vaření.

 

Simstagram

Aquarium

The Sims 4: Jdeme se najíst přidává nové akvárium. Simíci si mohou koupit ryby přímo z akvária za cenu 130§ Simoleonů, nebo můžete dát ryby do akvária z inventáře. V akváriu můžete mít až 4 ryb.

 

Aquarium

Různé vzory pro restauraci

The Sims 4: Jdeme se najíst přidává možnost vytvářet označení pro vaše podnikání. Nový systém umožňuje kombinovat různé vzory k vytvoření jedinečného znaku pro vaši restauraci.

 

Různé vzory pro restauraci

Kuchařský pultík

The Sims 4: Jdeme se najíst přidává kuchyňské pultíky do hry. Tento objekt lze využít v restauracích a na domovském pozemku. Tento jediný objekt, umožňuje Simíkům vařit Molekulární jídla doma.

 

 • Najmout personal- Tato interakce v kuchařským pultíku umožňuje najmout kuchaře za 800§ Simoleonů, který bude vařit doma pro vaše Simíky! Simíci si mohou objednávat přímo od kuchaře a vybrat jídla z omezené nabídky. Kuchaři jsou ve službě po dobu 4 hodin za směnu.
 • Také si můžete přes interakci v kuchařským pultíku Najmout vegetariánský catering 120§, nebo Najmout si catering 100§

 

Kuchařský pultík

 

Režim Nákup v kategorii Spotřebiče, ve složce Sporáky.

 • Kuchařský pultík "Omáčka snů" (3 300§ Simoleonů)
 • Kuchařský pultík "Žádné tajnosti" (3 350§ Simoleonů)

Sbírky domácnosti

Hlavní článek: Sbírky domácnosti, Fotografie molekulární kuchyně

Fotografie molekulární kuchyně je zcela nová sbírka domácnosti přidaná v herním balíčku The Sims 4: Jdeme se najíst. Tyto fotografie můžete pořídit s focením jídel Molekulární kuchyně v restauracích. Můžete dát fotografie na zeď či prodat jednu za 10 § Simoleonů.

 

Obrázek ze Simstagramu:

Cena

Vzácnost

 
Hovězí hrudí se salátem z jetele
Hovězí hrudí se salátem z jetele
Sizzled Brisket over Sour Clover Salad
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Syčí až do posledního sousta.
#OchutnejStěstí
 
Krychlová hai s vegetariánským wasabi
Krychlová hai s vegetariánským wasabi
Cubed Ahi with Veggie Wasabi Matrix
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Kuchaři vzdávají hold nádherně ladným křivkám tuňáků.
#TuňákováŠance
 
Krystalické kokobloky
Krystalické kokobloky
Crystallized Coco Blocks
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Dostanete chuť si s těmito kostičkami začít stavět. Hlavně ale nezapomeňte ochutnat.
#HrajemeSiSJídlem
 
Ledovcový ledový salát
Ledovcový ledový salát
Glacier Infused Iceberg Lettuce
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Hlava vás může bolet jako ze zmrzliny i bez zmrzliny.
#PozorLedovec
 
Mechové vejce s pramínkem levandule
Mechové vejce s pramínkem levandule
Jungle Moss Egg with Lavender Wisps
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Podává se bez přehnané vlhkosti a brouků.
#KulinářskéSafari
 
Medový studený talíř
Medový studený talíř
Honeyed World Fruit Charcuterie
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Ovoce a med je to nejlepší, co můžete použít k dochucení krásně porcovaného masa.
#T enoučkéPIátkyMasa
 
Pikantní slaninové lístky
Pikantní slaninové lístky
Savory Bacon Love Petals
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Díky tomuto jídlu se znovu zamilujete do slaniny.
#ŠestStupňůLahodnéSlaniny
 
Plástové zeleninové košíčky
Plástové zeleninové košíčky
Honeycomb Garden Vegetable Cups
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Lahodná zeleninová dobrota. Každá část představuje chuť z jiného koutu zahrady.
#ChuťZeleně
 
Plátky sušeného masa na dřevě
Plátky sušeného masa na dřevě
Cured Meat Crisps on Reclaimed Forest Wood
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Chuť pečlivě ukrytá pod plachtou, která vystoupí na povrch, když se zakousnete.
#EkologieBezHranic
 
Pochoutka ze sixamského vola
Pochoutka ze sixamského vola
Free Range Sixam Pit Beast
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Nádobky plné pořádně štiplavých chutí.
#JezNeboSníOniTebe
 
Rolka Bambusové dědictví
Rolka Bambusové dědictví
Glazed Heirloom Bamboo Roll
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Nechutná jako syrový bambus a to je jedině dobře. Pandy ho mají rády trochu jinak.
# Bambusnáda
 
Rosolové řepové nudle
Rosolové řepové nudle
Semi-Firm Beet Noodles
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Sice o něco víc než al dente. ale to se k tomuto vegetariánskému jídlu hodí.
#ProstěNudle
 
Rustikální paštika v marinované omáčce
Rustikální paštika v marinované omáčce
Rustic Pâté Drizzled in Aged Jus
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Jediné sousto a vaše chuťové buňky vyrazí na dovolenou na venkov.
#Jedeme
 
Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Spherized Fruit Gel in Foam Nest
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Koncentrované ovocné chutě s neutrální pénovou paletou v podobě gelu.
#ZahnízděnéChutě
 
Tygří kreveta ve vývaru z rosy
Tygří kreveta ve vývaru z rosy
Tiger Shrimp in Smoked Dewdrop Broth
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Tyto chutné krevetky vám začnou skotačit v puse a pak se vrhnou přímo na jazyk.
#TygříKrevetkyÚtočí
 
Umělecká rybí trojka
Umělecká rybí trojka
Artisan Fish Trio
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Čerstvá ochutnávka nejschopnějších mořských ryb.
#PlatýsSemPlatýsTam
 
Vanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilla Sea Shells and Chocolate Caviar
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Dokonalé spojení klasických chutí.
#TýmVanilka nebo #TýmČokoláda
 
Vertikální dortík z lesních plodů
Vertikální dortík z lesních plodů
Vertical Berry Cake
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Nekonečné vrstvy lesních chutí.
#BobulovéVrstvy
 
Vesmírné taco s perlovým jádrem
Vesmírné taco s perlovým jádrem
Space Taco with Pearled Egg Core
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Tohle vymyslel astronaut, kterého už nebavilo jíst jen sušené a mražené jídlo.
#VajíčkováEskapáda
 
Vulkánská pasta
Vulkánská pasta
Volcano Pasta
5 §
Běžná
The Sims 4: Jdeme se najíst
Sýr roztopený přesně na teplotu, která vám nepopálí ústa.
#LávováDokonalost
 

Molekulární jídla

Molekulární kuchyně je nová kategorie receptů, která je k dispozici v restauraci nebo vařením doma na Kuchařským pultíku. Molekulární jídla lze zakoupit v každé restauraci, které nabízejí nové recepty v Jídelním lístku, ale nejsou snadno dostupné pro Simíky, aby je mohli vařit doma.

 

Molekulární jídla

 

Tyto nové recepty fungují na stejném principu jako dovednost, kde musíte získat zkušenosti při vaření z domova. Simíci, kteří mají dovednost 5. úroveň nebo vyšší v Gurmánském vaření se naučí automaticky recepty v restauraci, když určité jídlo sní. Aby bylo možné uvařit všech z 20 těchto nových receptů doma, budou muset Simíci trávit dostatek času jeděním jídel v restauraci, nebo z domova, kde vám je může uvařit kuchař, kterého si můžete najmout.

 

Simíci, kteří nemají dovednost 5. úroveň nebo vyšší v Gurmánském vaření se nenaučí vařit nové recepty, dokud nebudou mít dostatečně vysokou dovednost. Kromě toho, že jsou to nové druhy receptů, tyto nové jídla jsou také součástí Sbírky domácnoti pod názvem "Fotografie molekulární kuchyně".

 

Název

Cena

Obtížnost/
Druh

 

Medový studený talíř
Medový studený talíř
Honeyed World Fruit Charcuterie

18Simoleony

3/5
Předkrm
The Sims 4: Jdeme se najíst
Ledovcový ledový salát
Ledovcový ledový salát
Glacier Infused Iceberg Lettuce

19Simoleony

3/5
Předkrm
The Sims 4: Jdeme se najíst
Plátky sušeného masa na dřevě
Plátky sušeného masa na dřevě
Cured Meat Crisps on Reclaimed Forest Wood

23Simoleony

4/5
Předkrm
The Sims 4: Jdeme se najíst
Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Spherized Fruit Gel in Foam Nest

31Simoleony

5/5
Předkrm
The Sims 4: Jdeme se najíst
Pikantní slaninové lístky
Pikantní slaninové lístky
Savory Bacon Love Petals

32Simoleony

5/5
Předkrm
The Sims 4: Jdeme se najíst
Umělecká rybí trojka
Umělecká rybí trojka
Artisan Fish Trio

21Simoleony

3/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Hovězí hrudí se salátem z jetele
Hovězí hrudí se salátem z jetele
Sizzled Brisket over Sour Clover Salad

22Simoleony

3/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Rosolové řepové nudle
Rosolové řepové nudle
Semi-Firm Beet Noodles

22Simoleony

3/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Rolka Bambusové dědictví
Rolka Bambusové dědictví
Glazed Heirloom Bamboo Roll

23Simoleony

3/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Pochoutka ze Sixamského vola
Pochoutka ze Sixamského vola
Free Range Sixam Pit Beast

29Simoleony

4/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Krychlová hai s vegetariánským wasabi
Krychlová hai s vegetariánským wasabi
Cubed Ahi with Veggie Wasabi Matrix

28Simoleony

4/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Rustikální paštika v marinované omáčce
Rustikální paštika v marinované omáčce
Rustic Pâté Drizzled in Aged Jus

28Simoleony

4/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Tygří kreveta ve vývaru z rosy
Tygří kreveta ve vývaru z rosy
Tiger Shrimp in Smoked Dewdrop Broth

27Simoleony

4/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Plástové zeleninové košíčky
Plástové zeleninové košíčky
Honeycomb Garden Vegetable Cups

37Simoleony

5/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Vulkánská pasta
Vulkánská pasta
Volcano Pasta

38Simoleony

5/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Mechová vejce s pramínkem levandule
Mechová vejce s pramínkem levandule
Jungle Moss Egg with Lavender Wisps

39Simoleony

5/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Vesmírné taco s perlovým jádrem
Vesmírné taco s perlovým jádrem
Space Taco with Pearled Egg Core

40Simoleony

5/5
Hlavní chod
The Sims 4: Jdeme se najíst
Vertikální dortík z lesních plodů
Vertikální dortík z lesních plodů
Vertical Berry Cake

18Simoleony

3/5
Zákusek
The Sims 4: Jdeme se najíst
Vanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilla Sea Shells and Chocolate Caviar

24Simoleony

4/5
Zákusek
The Sims 4: Jdeme se najíst
Krystalické kokobloky
Krystalické kokobloky
Crystallized Coco Blocks

31Simoleony

5/5
Zákusek
The Sims 4: Jdeme se najíst

Nové recepty

The Sims 4: Jdeme se najíst přidává 8 zcela nových receptů jídel. Tyto jídla jsou k dispozici při nákupu v restauraci, a také z domova s dovedností Vaření nebo Gurmánského vaření.

Název

Dostupné

 

Kokosové řezy bez cukru
Ovocný salát
Fruit Salad

1. Úroveň dovednosti Vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Suprový salát
Caesar salát
Caesar Salad

2. Úroveň dovednosti Gurmánské vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Italské masové kuličky
Italian Meatballs

4. Úroveň dovednosti Vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Osvěžující ovocný nápoj
Dýňová polévka
Butternut Squash Soup

5. Úroveň dovednosti Gurmánské vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Minestrone
Minestrone

5. Úroveň dovednosti Vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Osvěžující ovocný nápoj
Tiramisu
Tiramisu

5. Úroveň dovednosti Gurmánské vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Škeblová polévka
Clam Chowder

6. Úroveň dovednosti Vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst
Osvěžující ovocný nápoj
Vejce Benedikt
Eggs Benedict

6. Úroveň dovednosti Gurmánské vaření

The Sims 4: Jdeme se najíst

Nové nápoje

The Sims 4: Jdeme se najíst přidává 8 zcela nových nápojů. Většina z nich je k dispozici v baru, a některé jsou pouze v restauraci na objednávku.

Název

Dostupné

 

Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Bílý stolní nektar
White Nectar Blend

Jenom restaurace

The Sims 4: Jdeme se najíst
Kokosové řezy bez cukru
Červený stolní nektar
Red Nectar Blend

Jenom restaurace

The Sims 4: Jdeme se najíst
Kokosové řezy bez cukru
Reserva Renoit z Monte Vista
Monte Vista Reserve Renoit

Jenom restaurace

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Grappo Bianco ze Žulových kaskád
Granite Falls Grappo Blanco

Restaurace/Bar

The Sims 4: Jdeme se najíst
Kokosové řezy bez cukru
Jemné stínové Avornalino
Soft Shadow Avornalino

Restaurace/Bar

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Květinový Cranerlet Nuala
Riverblossom Cranerlet Nuala

Restaurace/Bar

The Sims 4: Jdeme se najíst
Kokosové řezy bez cukru
Meloire z panství Von-Straschillů
Von Haunt Estate Meloire

Restaurace/Bar

The Sims 4: Jdeme se najíst
Zázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem
Voda
Sparkling Water

Restaurace/Bar

The Sims 4: Jdeme se najíst
 

Provoz restaurace

I když nejste schopni plnit roli Uvaděče, Kuchaře nebo Číšníka, tak v The Sims 4: Jdeme se najíst vám umožní hrát za manažera restaurace. Vaši simíci mají odpovědnost, aby vše běželo efektivně. Při správném řízení, kvalifikovaných pracovníků a lahodné menu budete mít šanci na úspěšný provoz restaurace.

 

Koupit restauraci

 

Běh restaurace v The Sims 4: Jdeme se najíst je velmi podobný s Obchodem nacházející se v The Sims 4: Hurá do práce, ale přesto má svůj jedinečný systém na chod restaurace. Napřed musíte koupit restauraci pomocí telefonu, nebo výběrem z Obchodního panelu na pravém dolním rohu obrazovky. Obchodní panel bude obsahovat všechny informace o restauracích, které Simíci vlastní, stejně jako jednotlivé podrobnosti o každé restauraci.

 

Simstagram

 

Nyní, když máte koupenou restauraci, budete muset převádět finanční prostředky z vaší domácnosti do restaurace. Výběrem jakékoli částky, kterou potřebujete na provoz restaurace, ale musíte si být jisti, že máte dostatek peněz k dispozici, pokud se chystáte utrácet na vybudování restaurace od nuly.

Pojmenovat restauraci

Při koupi pozemku pro restauraci nebo přednastavené restauraci, bude chtít jako první změnit název. Uděláte to v režimu úprava světů a kliknete na název pozemku, kde si upravíte jméno. Můžete si upravit název, jak je libo!

Nastavení restaurace

Nyní, když má vaše restaurace dostatek peněz a název, je čas začít nastavit restauraci podle vašich představ. Budete moci upravovat a přízpůsobovat oblečení zaměstnanců, kvalitu přísad, Jídelní lístek, Pravidla oblékání, Reklamu a Cenu marže.

 

Nastavení restaurace

Cena marže

Cena marže je v rozmezí od 100% do 300% a určit náklady. Zákazníci budou spokojeni za nižší ceny, ale nebude jim vadit vyšší ceny za kvalitnější služby a stravování.

 

Cena marže

Reklama restaurace

K dispozici ke koupení máte čtyři druhy reklamních balíčků. Reklama pomáhá zviditelnit restauraci, a na oplátku přinese více zákazníků. Reklama vám zaručí dostatek zákazníků, ale musíte být připraveni na to, že přijde hodně zákazníků, podle toho jakou cenu reklamy zvolíte.

 

Reklama restaurace

 

Kromě toho, že finanční prostředky udrží stabilní reklamy, měli byste také zajistit, že máte dobře kvalifikovaný presonál, efektivní pracoviště a kvalitní stravu, která promění reklamu do zisků pro vaši restauraci. Čím vyšší je vaše hodnocení, tím bude větší pravděpodobnost, že se zákazníci opět vrátí navštívit vaši restauraci. Když budete mít 4 nebo 5 hvězdiček, tak snižuje cenu za utracenou reklamu.

Kvalita přísad

Při prvním spuštěním restaurace, bude jediná složka Kvalita přísad ve výchozím nastavení "Obyčejné". Možnost změnit kvalitu přísad vám pomůže ušetřit náklady za restauraci s nízkou kvalitou přísad, nebo zapůsobit na vysoce kvalitní přísady.

K odemknutí nastavení kvality přísad, budete potřebovat koupit výhodu "Nastavení kvality ingrediencí" za 500 Výhodnostních bodů. Výhodnostní body se získávájí prostřednictvím interakce se zákazníky.

 

Kvalita přísad

Úprava jídelního lístku

Hlavním lákadlem jakékoliv restaurace je Jídelní lístek. Jídelní lístek lze upravit přímo v Nastavení restaurace, a přizpůsobit, tak jak se vám bude líbit.

 

Existují čtyři druhy stolování, které je k dispozici (Nápoje, Předkrmy, Hlavní chod a Zákusek), a můžete si vybrat až z 30 položek stolování. Nejste povinni používat všechny čtyři druhy stolování, takže bez obav můžete nastavit nabídku "Nápojů" nebo jen "Zákusky".

 

Přidat do jídelního lístku

 

Každé jednotlivé jídlo a pití v jídelním lístku obsahuje úroveň obtížnosti mezi 1 až 5. Toto číslo udává úroveň dovednosti Vaření, Gurmánské vaření nebo Mixologie, které musí kuchař mít, aby mohl vařit jídlo. Každá obtížnost úrovně je ekvivalentem dovednosti 2. úrovně.

 

V případě, že chcete raději přeskočit úpravy jídelního lístku, hra obsahuje pět přednastavencých jídelních lístků pro vaše použití: Bistro, Brunch, Molekulární, Italské a Plody moře. Tyto přednastavené jídelní lístky jsou již vytvořeny s určitou tématikou jídla pro každé stolování, ale stále si můžete upravovat přednastavené jídelní lístky jak uznáte za vhodné.

 

Přednastavený jídelní lístek

Nastavení zaměstnanců

Nyní můžete přejít k výběru úboru pro vaše zaměstnance. Můžete zvolit a upravit samostatné oblečení pro Číšníky, Uvaděče a Kuchaře.

Klikněte na zaměstnance a zobrazí se nabídka úborů. Kde můžete vytvářet, upravovat, mazat a přidávat až 5 uniforem pro každého zaměstnance. Volba ikony + se dostanete do Vytvořit Simíka, kde si můžete vybrat dostupné oblečení.

 

Úbory zaměstnanců

Pravidla oblékání pro zákazníky

Pravidla oblékání určují co mohou mít zákazníci v restauraci na sobě. V nastavení si můžete vybrat z následujících možností: Každodenní, Sportovní, Do vody, Formální, Na večírek nebo Na spaní.

 

Pravidla oblékání pro zákazníky

 

Pokud budete trávit čas k vytvoření efektivní luxusní restauraci, budete si chtít vážit svých zákazníků při oblékání. Totéž platí pro snídani, kde chcete, aby se zákazník cítil lépe v pyžamu.

 

Oblékání zákazníků

Najímání a správa zaměstnanců

Zaměstnanci můžete najímat prostřednictvím Správy zaměstnanců v Obchodním panelu. Doporučuje se najmout alespoň jednoho Uvaděče, Číšníka a Kuchaře, aby správně fungovala restaurace. Zaměstnanci, kteří si pronájmete, budou mít náhodnou hodnotu dovednosti a platové mzdy. Čím vyšší je jejich příslušná dovednost (maximální je 10), tím více Simoleonů budou chtít.

 

Pouze majitel může najímat. K odemčení dalších míst můžete použitím Výhod za Výhodnostní body, pak si můžete najmout až 3 číšníky a 2 kuchaře. Každý kuchař potřebuje vlastní Kuchařský pultík.

 

Správa zaměstnanců

 

Při prvním najímání zaměstnanců, budou převážně nekvalifikovaní a budou potřebovat zoufale školení. Zaměstnanci se slabou kvalifikací pro tuto práci ovlivní způsob plnění restaurace. Tyto dovednosti jsou určené pro každého zaměstnance:

 

Uvaděči

 • Komedie - Má vliv na to, jak budou hosté při usazení hodnotit místní služby.
 • Charisma - Má vliv na to, jak budou hosté při usazení hodnotit místní služby.

 

Číšníci

 • Atletika - Má vliv na to, jak často číšníkovi něco upadne.
 • Charisma - Má vliv na to, jak budou hosté při podávání jídla hodnotit místní služby.

 

Kuchaři

 • Mixologie - Má vliv na kvalitu nápojů. Náročnější nápoje vyžadují lepší dovednost.
 • Gurmánské vaření - Má vliv na kvalitu jídla. Náročnější jídla vyžadují lepší dovednost.

 

I když vaši zaměstnanci začínají s nižší úrovní dovednosti, začnou se jejich dovednosti zvyšovat jakmile začnou pracovat. Můžete jim zvýšit dovednosti pomocí interakci Šéfovat, která umožňuje podporovat, chválit a vyškolit zaměstnance. Školení zaměstnanců stojí Simoleony, ale pokud máte v plánu udržet zaměstnance v práci, musíte je školit a tím se jim zvýší efektivita a naoplátku zajistí spokojenost zaměstnancům.

Správa zaměstnanců

Jako majitel, je na vás, abyste rozhodovali, zda zaměstnance provádí vše podle vašeho očekávání. Nejlepším způsobem jak zajitit, aby byl personál připraven je "Zakázat nové zákazníky" na začátku směny. To vám dá nějaký čas k interakci se zaměstnanci, jak mají pracovat a co zlepšovat.

 

Hra neumožňuje dávat jednotlivým zaměstnancům přestávku, ani neumožňuje chodit na různé směny. Najmete si jenom Zaměstnance, kteří přijdou do práce, jediné co můžete udělat je zavřít restauraci, aby se zabránilo v únavě a námaze zaměstnanců.

 

Zakázat nové zákazníky

 

Většina z interakcí jsou použitelné pro zvýšení spokojenosti zaměstnanců, zatímco jiné jsou na zvýšení určité úrovně. Následující interakce jsou k dispozici se zaměstnanci:

 

 • Zkontrolovat - Tato interakce zkontroluje zaměstnance, jak jsou spokojeni se svou prací.

 

 • Kritizovat - Kritika zaměstnance informuje, že momentálně nejste spokojení s jejich výkonem. Dočasně proto budou pracovat s větší vervou, což se negativně podepíše na jejich pracovní spokojenosti.

 

 • Pochválit - Pochvalte zaměstnance, aby byli spokojenější a měli lepší náladu.

 

 • Povýšit - Povýší zaměstnanci úroveň pozice výše a zvýší se hodinová mzda.

 

 • Přeřadit na nižší pozici - Sníží zaměstnanci úroveň pozice dolů a sníží se hodinová mzda.

 

 • Vyhodit - Vyhodí zaměstnance.

 

 • Zaplatit školení - Školení zaměstnanců, kteří potřebují zvýšit jejich úroveň dovednosti. Jedná se o nejrychlejší a nejlepší způsob, jak zvýšit výkon vašeho personálu. Máte zde 3 úrovně školení.

 

 • Požádat o změnu rychlosti vaření (Kuchař) - Rychlost vaření je dalším faktorem, který bude určovat názory zákazníka o restauraci. Na výběr máte (Normálně, Rychle a Pečlivě), každý má jiný účel.
  Rychlé vaření má větší šanci na nekvalitní jídla a dokonce otravu jídlem. Pomalé vaření nabízí vyšší kvalitu jídla, ale nebude jídlo rychle hotové. Normální vaření bude rovnováha mezi těmito dvěma.

 

 • Inspirativní proslov (Výhoda) - Zpřístupní společenskou interakci "Inspirativní proslov", pomocí kterých můžete inspirovat své zaměstnance.

 

Interakce s kuchařem

Úroveň a školení zaměstnanců

Zaměstnanci začínají svou práci v pozici první úrovně, podle toho, jak mají vyšší dovednost. Povýšení je založené na úrovni dovedností a výkonnosti za účelem zvýšení jejich mzdy. Každý zaměstnanec má 5 rúzných úrovní:

Uvaděč

Číšník

Kuchař

1. Úroveň (3§/h)
1. Úroveň (2§/h)
1. Úroveň (7§/h)
2. Úroveň (6§/h)
2. Úroveň (5§/h)
2. Úroveň (12§/h)
3. Úroveň (12§/h)
3. Úroveň (9§/h)
3. Úroveň (17§/h)
4. Úroveň (20§/h)
4. Úroveň (16§/h)
4. Úroveň (30§/h)
5. Úroveň (30§/h)
5. Úroveň (25§/h)
5. Úroveň (50§/h)

 

Nejlepším způsobem, jak zajistit, že personál bude připraven posunout se na další úroveň, nebo dokonce provádět efektivně na stávající úrovně, je poskytnout jim školení. Obvykle budete muset poskytnout školení častěji novým zaměstnancům. Školení bude dokončené jakmile zaměstnanec přijde druhý den do práce.

Následující úrovně školení jsou k dispozici pro všechny zaměstnance:

 • Krátké školení - Vylepšení dovedností, jakmile příště přijde do práce.
 • Standardní školení - Vyžaduje 5 úroveň dovednosti u zaměstnance.
 • Rozsáhlé školení - Vyžaduje 7 úroveň dovednosti u zaměstnance.

 

 • Koupení Výhody "Nižší náklady na školení" bude stát školení méně peněz.

Správa zákazníků

Nyní, když jste se postarali o potřebách řízení vaší restaurace, je čas otevřít restauraci. Zákazníci budou vstupovat pouze do restaurace, když bude otevřená, kterou ovládáte pomocí Obchodního panelu. Hodnocení, reklama a denní doba určuje, kolik zákazníků přijde.

 

Hodnocení hvězd nad hlavami zákazníků se obrazí myšlenky Simíků o službě. Červené hodnocení hvězdy jsou negativní, žluté jsou neutrální a zelené jsou pozitivní. Když ukážete kursorém nad zákazníkem, tak se odhalí více informací o tom, jak se současně cítí.

 

Pokud se zákazníci cítí nespokojeni, můžete jim poskytnout osobní kontakt o náhradě odškodnění, přes interakci "Managment" na zákazníkovi:

 

 • Upřednostnit jídlo - Získáte pro zákazníky jídlo rychleji, ale naúkor jiných zákazníků, kteří musí počkat. K dispozici je pouze poté, co byla objednaná objednávka.
 • Jídlo na účet podniku - Abyste Simíkům mohli dát jídlo jako pozornost podniku, musí nejprve jídlo dostat.
 • Donést stolu pití/dezert na účet podniku - Simíci nejprve musí dostat jídlo, abyste jim mohli nabídnout pití zdarma.

 

 • Zákazníci musí sedět u svých stolů, na které můžete použít interakci "Managment".

 

Kromě výše uvedeného, můžete také na zákazníky použít interakci "Přivítat" a "Zkontrolovat stůl", kteří jsou usazeni ve vaší restauraci. Tyto interakce jsou skvělým způsobem, jak ovlivnit celkové hodnocení zákazníka v restauraci.

 

Hodnocení hvězd

Hodnocení od zákazníků

Nejdůležitější součástí úspěšné restaurace je, že jsou zákazníci spokojeni. Hodnocení hvězd a recenze určují, jak mnoho zákazníků navštíví vaši restauraci, která zase zaručuje, kolik peněz budete získávat. Největší hodnocení pro restauraci je 5 hvězd.

 

Hodnocení podle hvězd

 

Jak jsou zákazníci uvítáni, posazení, čekající a obslouženi, tak se bude hodnocení měnit na základně stanovených služeb. Co se zákazníkům při poslední návštěvě nejvíce nelíbilo. Nejste-li zákazníci spokojení s hodnocením restaurace, můžete se nejprve vrhnnout na vyřešení nešvarů. Vynikající výkon naznačuje, co se hostům ve vaší restauraci nejvíce líbilo.

 

Existuje několik faktorů, které ovlivňují hodnocený výsledek:

 • Obsluha - Pošlete své uvaděče a číšníky na školení, aby se trochu zlepšili. Vysoce kvalifikovaní a vzdělaní zaměstnanci zajistí, že jsou účinné při roznášení jídel nebo požadování stolu.
 • Osobní přístup - Přivítání hostů, kontrola stolu zvyšuje spokojenost. Každý ví. že patříte mezi nejlepší majitele, protože se věnujete zákazníkům.
 • Doba čekání - Doba čekání pro zákazníka může být zdlouhavá, zda mají počkat na jídlo nebo vstát a odejít. Zajištění správné rozložení restaurace a vysoce kvalifikovaných kuchařů a číšníků pomůže snížit čekací dobu a zlepšit hodnocení.

 

Hodnocení od zákazníků

Kritik restaurace

Poté, co si kritik objedná jídlo, měli byste upřednostnit, aby dostal jídlo jako první. Tím se sníží čekání na jídlo, i když je na úkor jiných zákazníků. Jakmile se podá jídlo, měli byste jim dát ještě Dezert na účet podniku.

 

Kritik jídla 3 hvězdy

 

Vzhledem k tomu že kritik jídel má 10 krát větší hodnotu, než obyčejný zákazník, tak je velmi důležité se o něj postarat. Jakmile se kritik jídel posadí, měli byste ho okamžitě přivítat a věnovat se pouze jemu.

 

Poté co si kritik objedná jídlo, měli byste upřednostnit, aby dostal jídlo jako první. Tím se sníží čekání na jídlo, i když je na úkor jiných zákazníků. Jakmile se podá jídlo, měli byste jim dát ještě Dezert na účet podniku.

 

Kritik jídla 5 hvězd

Výhody restaurace

Když Simíkovi běží podnikání, získáváte Výhodnostní body prostřednictvím různých interakcí, které vykonáváte. Tyto Výhodnostní body se mohou použít na Prodejní výhody. Tyto výhody vám pmůžou spustit větší a lepší podnikání. Některé výhody lze znovu použít, zatímco jiné výhody jsou trvalé a je třeba zvolit pouze jednu. Níže je tabulka se všemy dostupnými výhodami a co dělají.

Obrázek

Název

Cena za body

Zvědaví hosté
Zvědaví hosté
250
Zákazníci občas požádají personál o doporučení jídla. Zpřístupní také společenskou interakci "Doporučit jídlo", pomocí které můžete toto doporučení realizovat.
 
Další číšník 1
Další číšník 1
350
Umožní vám v okně Správa zaměstnanců najmout dalšího číšníka.
 
Nastavení kvality ingrediencí
Nastavení kvality ingrediencí
500
Zpřístupní vám možnost vybrat si kvalitu ingrediencí, ze kterých se v restauraci vaří.
 
Hladová horečka (dočasně)
Hladová horečka (dočasně)
500
Po 24 hodin do vaší restaurace přiláká více strávníků.
 
Přebytky u dodavatele (dočasně)
Přebytky u dodavatele (dočasně)
500
Využijte přebytků ve skladech dodavatele. Po 24 hodin nakoupíte ingredience levněji.
 
Trpěliví strávníci
Trpěliví strávníci
600
Rychlá obsluha udélá na zákazníky větší dojem a budou také ochotni čekat déle. než je rozlad! případné prostoje při obsluze.
 
Další kuchař
Další kuchař
750
Umožní vám v okné Správa zaméstnancú najmout dalšího kuchaře. Nezapomeňte mu také pořídit nový pracovní pultík.
 
Zvědavější hosté
Zvědavější hosté
750
Svým hostům budete moci častěji doporučovat pokrmy.
Tuto výhodu si zpřístupníte nákupem výhody Zvědaví hosté.
 
Další číšník 2
Další číšník 2
900
Umožni vám v okné Správa zaměstnanců najmout dalšího číšníka.
Tuto výhodu si zpřístupníte nákupem výhody Další číšník 1.
 
Inspirativní proslov
Inspirativní proslov
900
Zpřístupní společenskou interakci "Inspirativní proslov“, pomocí kterých můžete inspirovat své zaměstnance.
 
Rychlí jedlíci
Rychlí jedlíci
1 250
Zákazníci spořádají své jídlo rychleji.
 
Nižší náklady na školení
Nižší náklady na školení
1 250
Školení zaměstnanců vás bude stát méně peněz.
 
Sleva na ingredience (malá)
Sleva na ingredience (malá)
1 800
Trvale o něco málo sníží cenu ingrediencí.
 
Zákazníci s naditými kapsami
Zákazníci s naditými kapsami
1 850
Hosté si budou z jídelního lístku častěji vybírat dražší položky.
 
Štědří strávníci
Štědří strávníci
2 000
Zákazníci vám za každé jídlo dají spropitné navíc. Tuto výhodu si můžete koupit opakovaně a mít tak ještě větší dýško.
 
Sleva na ingredience (velká)
Sleva na ingredience (velká)
3 600
Trvale a výrazně sníží cenu ingrediencí. Zpřístupní se nákupem výhody Sleva na ingredience (malá).
 
Dobré vedení
Dobré vedení
4 500
Snižuje pravděpodobnost, že se v restauraci za nepřítomnosti vašeho Simíka přihodí něco zlého.
 
Kuchařská čepice
Kuchařská čepice
5 000
Zpřístupní Simíkům novou kuchařskou čepici.
 
 

Nový nákup/stavba

142x Stavby / Nákup

7x Přednastavené pokoje

Jdeme_se_najist_01.jpg
 

7x Přednastavené pokoje

 

2x Kuchyně

Připravené místnosti

Připravené místnosti
 

4x Jídelna

Připravené místnosti

Připravené místnosti

Připravené místnosti

Připravené místnosti
 

1x Venek

Připravené místnosti
 
 
The Sims 4

Sekce

 
 
 
Dodatky
 
Kolekce - Přepychový večírek
 
Kolekce - Perfektní patio
 
Kolekce - Báječná kuchyně
 
Kolekce - Strašidelné věcičky
 
Kolekce - Domácí kino
 
Kolekce - Romantická zahrada
 
Kolekce - Dětský pokoj
 
Kolekce - Zahrada za domem
 
Kolekce - Staré časy

 

 

 

Moje stránky

 

 
 

 

Footer Sims

 

EA Logo Maxis Logo THe Sims Logo Origin Logo PEGI

 

Copyright © DeadKarlos (27.2.2014) | WebDesign DeadKarlos