The Sims 4 Logo

   
Pop-Left Pop-Up Pop-Right
The Sims 4

Menu

 
Dodatky
 
Rozšíření - Hurá do práce!
 
Rozšíření - Společná zábava
 
Rozšíření - The Sims 4: Život ve městě

 

 
Herní balíček
 
Herní balíček - Únik do přírody
 
Herní balíček - Návštěva v lázních
 
Herní balíček - Jdeme se najíst
 
Herní balíček - Upíři

 

 

 

TOPlist

 

 
 

 

DeadKarlos | 16.9.2014

Krystal The Sims 4 - Kariéra - Obchod

The Sims 4: Hurá do práceByznysmenObchod je práce na volné noze, která je také dostupná v Rozšíření The Sims 4: Hurá do práce!

Tato práce na volné noze není v uzavřené budově, stačí když si koupíte obchod nebo si postavíte vlastní obchodní centrum, a můžete si sami podnikat, tím že prodáváte zboží.

Jaký získat obchod: První spuštění rozšíření Hurá do práce, Mobilní zařízení

Žulové kaskády

Spouštění vlastního podniku vyžaduje hodně velké odhodlání a trpělivost, kdy získáváte relativně nízké zisky. S několika simoleovnů v kapce a dlouhé pracovní dny můžeš mít velký úspěch v obchodování.

Zahájit podnikání

Hlavní článek: Obchod

The Sims 4: Hurá do práce bude mít váš Simík možnost podnikat. Je zde mnoho druhů podnikání, do kterého se může váš Simík pustit. Váš Simík může prodávat zboží z katalogu Nákupu nebo předměty vyrábět. Jsou jen dvě věci, které bude váš Simík potřebovat k podnikání; pokladna a pult.

Obchodní panel obsahuje několik různých možností, které umožní řídit podnikání Simíka. Tato část bude uričt Simíka o obchodním panelu a různých možností, které jsou k dispozici pro Simíka, když se bude chtít pustit do obchodování.

Zahájit podnikání

 

Více o podnikání, obchodování a prodávání se dozvíte v hlavním článku

Nákup obchodního pozemku

K tomu, aby se mohl Simík pustit do podnikání, bude muset zakoupit Obchodní pozemek. Jakýkoliv pozemek v oblasti může být obchodní pozemek. Simík musí zakoupit pozemek, kde bude bydlet, než si bude moci koupit Obchodní pozemek. Na domácím pozemku nelze spustit jakýkoli druh podnikání. Nicméně, váš SImík může žít na obchodním pozemku, pokud se tak rozhodnete.

Simík má možnost koupit prázdný pozemek a postavit obchod, stáhnout z galerie obchod nebo koupit obchod ze tří hotových pozemků v Rozkvetlé promenádě. K dispozici jsou tři pozemky: Oděvnické impérium JN&MK, Všetečkovo vetešnictví a U cesty.

Nákup obchodního pozemku

Nemusíte mít obchod jen v Rozkvetlé magnolie. Jakýkoli pozemek může být přeměněn na obchodní pozemek, pod označením "Typ pozemku - Obchod". Jsou dva způsoby pro vašeho Simíka, jak obchodní pozemek koupit; telefon nebo počítač.

Koupit Obchodní pozemek přes Telefon

 • Klikni na Telefon vlevo dole
 • Klikni na Kariéra/domácnost
 • Klikni na Koupit obchod

 

Koupit Obchodní pozemek přes Počítač

 • Klikni na Počítač
 • Klikni na Domácnost...
 • Klikni na Koupit obchod

 

Koupit Obchodní pozemek přes Telefon

Obchodní panel a pokladna

Obchodní panel je jedna z cest, jak může Simík řídit podnikání. Obchodní panel má tlačítko na otevření/zavření obchodu, nastavení ceny marže, převod peněz, prodejní výhody, správa zaměstnanců, uniformy zaměstnanců a prodat tento obchod.

Obchodní panel a pokladna

Pokladna obsahuje stejné možnosti jako Obchodní panel s výjimkou jedné možnosti. Je zde nahrazena položka prodejní výhody za reklamní kampaně. Obchodní panel a Pokladna jsou dva způsoby, jak bude váš Simík schopen řídit obchod, aby bylo obchodování úspěšné.

Label

Name

Description

A
Peníze obchodu
Nabídka peníze obchodu umožňuje převod finančních prostředků z prostředků pro domácnost a naopak.
B
Výhodnostní body
Nabídka výhodnostní body umožňuje koupit prodejní výhody, které získáváte za obchodování.
C
Správa zaměstnanců
Nabídka správa zaměstnanců umožňuje najmout/propustit, povýšit/snížit povýšení a školení zaměstnanců.
D
Cena marže
Nabídka ceny marže umožňuje zvýšit nebo snížit ceny obchodu.
E
Uniformy zaměstnanců
Nabídka uniformy zaměstnanců umožňuje upravit vzhled uniformy pro zaměstnance.
F
Tlačítko otevřeno/zavřeno
Tlačítko otevřít/zavřít umožňuje otevření a zavírání obchodu.
G
Prodat obchod
Ikona prodat obchod umožňuje prodat obchod.

Řízení obchodu

Jakmile váš Simík zakoupil obchodní pozemek a má obchod umístěn na pozemku, bude muset řídit obchod. Existuje několik různých částí podnikání, které mohou řídit; Peníze obchodu, stanovení cen, najmout zaměstnance a udělat reklamu. Simík bude řídit svůj obchod každý den, ujistěte se, že podnikání bude probíhat hladce.

Finance obchodu

Váš Simík bude potřebovat mít dostatek finančních prostředků pro řízení obchodu. Mohou řídit finanční prostředky z domova nebo z obchodu. Finanční prostředky můžete převádět do domácnosti nebo naopak.

Existují tři různé způsoby, které nabízí drobný převod; tlačítko Převod pěnez přes ikonu, Převod peněz na pokladně a převod finančních prostředků na panelu obchodu.

1) Stiskněte Převod obchodu na pokladně, panelu obchodu nebo přes tlačítko.

 

2) Vyberte možnost: "Z účtu" a vyberte Aktuální obchod prodejny, pokud chcete převést Simoleony z obchodních prostředků na prostředky domácnosti. Dále vyberte prostředky domácnosti, pokud chcete převést peněžní prostředky domácnosti do obchodu.

 

3) Vyberte možnost: "Na účet" a vyberte Aktuální obchod prodejny, pokud chcete převést Simoleony z obchodních prostředků na prostředky domácnosti. Dále vyberte prostředky domácnosti, pokud chcete převést peněžní prostředky domácnosti do obchodu.

 

4) Zadejte částku Simoleonů, které chcete převést.

 

5) Klikněte na tlačítko "Potvrdit převod".

 

Finance obchodu

Nastavit ceny v obchodu

Váš Simík bude mít možnost nastavit ceny předmětů v obchodě na určitá procenta marže. Ceny ve obchodě můžete nastavit pouze na stanovenou marži cen v nabídce Cena marže. Existuje pět cen marže, který si může Simík vybrat při nastavování cen.

Marže

Procenta

Druh marže

1
5%
Doprodej
2
15%
Sleva
3
25%
Normální
4
50%
Drahé
5
100%
Přemrštěné

Čím nižší jsou stanoveny ceny v obchodě, tím je pravděpodobnější, že si budou zákazníci nakupovat zboží. Pro podnikání je také větší pravděpodobnost, že víc zákazníků navštíví obchod s nižší cenou. Navíc, marže bude mít velký vliv na prodej zboží. Čím nižší je marže, tím snažší bude prodávání zboží.

Nastavit ceny obchodu na Pokladně

 • Klikněte na pokladnu
 • Klikněte Nastavit ceny obchodu...
 • Vyberte Cenu marže, za kterou chcete prodávat zboží.

 

Koupit Obchodní pozemek přes Počítač

 • Klikněte na ikonu Obchodní panel
 • Klikněte na rozbalovací nabídku Marže
 • Vyberte cenu marže, za kterou chcete prodávat zboží.

 

Marže

Správa zaměstnanců

Váš Simík si může pronajmout a řídit zaměstnance, kteří vám budou pomáhat v obchodě. Zaměstnanci se ukáží, když je otevřený obchod a odejdou, když je obchod zavřený. Za účelem řízení zaměstnanců, budete si moct vybrat nabídku Správa zaměstnanců v obchodním panelu nebo pokladny.

Jak najít Správu zaměstnanců

Ze začátku bude váš Simík schopen zaměstnat jednoho zaměstnance. Jakmile Simík získá Výhodnostní body, můžete přidat další dva zaměstnance do slotu, které se mohou odemknout.

Jak najít Správu zaměstnanců

 • Klikněte na ikonu Obchodní panel
 • Klikněte na rozbalovací nabídku Správa zaměstnanců

 

Z okna Správa zaměstnanců, můžete najímat, propouštět, povyšovat a snižovat povýšení zaměstnanců. Hra má šest náhodných Simíků, které můžete najímat, a zobrazí se ve slotu Správy zaměstnanců. Každý potenciální zaměstnanec má tři dovednostní bary pod svým jménem a aktuální hodinovou mzdu.

Čím vyšší dovednostní bary, tím lépe bude zaměstnanec vykonávat úkony spojené s dovedností. Tyto dovednostní bary jsou: Prodej, Pracovní morálka a Údržba obchodu. Čím vyšší mají zaměstnanci dovednostní bary, tím vyšší bude jejich hodinová mzda.

Správa zaměstnanců

 

 

Dovednost

Popis

 
Prodej
Zaměstnanci, kteří umí prodávat, budou úspěšnější při interakci se zákazníky a rychleji jim půjde také markování zboží na pokladně.
 
Pracovní morálka
Zaměstnanci s nížkou pracovní morálkou se budou flákat a místo práce si hrát s telefony, povídat si s ostatními zaměstnanci nebo se prostě jinak bavit.
 
Údržba obchodu
Zaměstnanci, kteří jsou dobří v údržbě, dokáží rychleji doplňovat zboží a uklízet v obchodě.

 

Když najímáte zaměstnance, tak pod jejich jménem na panelu je cena, kterou si účtuje zaměstnanec jako hodinovou mzdu. Jamile váš Simík najmul zaměstnance, bude moci propouštět, povyšovat a snižovat pozici zaměstnanci. Je pět různých úrovní zaměstnance, které můžete zvyšovat nebo snižovat. Každá úroveň má jinou základní mzdu, taky záleží jaké úrovně dovedností má. Níže je tabulka úrovní, titulem a základní hodinová mzda.

Úroveň

Titul

Mzda zaměstnance

1
Pomocný prodavač
19§ na hodinu
2
Začínající prodavač
24§ na hodinu
3
Prodavač
31§ na hodinu
4
Zkušený prodavač
40§ na hodinu
5
Výkonný prodavač
51§ na hodinu

Pracující zaměstnanec

Jakmile váš Simík najal zaměstnance do obchodu, můžete pomoci zaměstnanci zadávat pracovní úkoly kolem obchodu. Zaměstnanci s nižší dovedností Prodeje, budete muset sledovat častěji než ty s vyšší dovedností. Jsou čtyři různé pracovní úkoly, které můžete přiřadit svým zaměstnancům.

Dát pracovní úkol
Šéfovat

 

 • Poznámka: Některé z těchto kroků může být také provedena v okně Správy zaměstnanců.
 • Poznámka: Některé volby lze provést pouze jednou v určitém čase. Tyto volby budou zašelé, než je budete moct znova provést.

 

Váš Simík bude muset dávat pozor na své zaměstnance, aby bylo zajištěno, že vykonávají činnost, které jim byly přiděleny. Váš Simík bude také moci řídit zaměstnance, aby se zjistilo, že skutečně pracují. Pokud zaměstnanec provádí úkol, jako interakce se zákazníky, markovat zákazníkům zboží nebo doplňování zboží, tak obchod nezíská žádné výhodnostní body.

 

Dát pracovní úkol

Popis

Zodpovídat otázky zákazníků
Zaměstnanec bude vykonávat iterakci se zákazníky, které zvyší dovednost Prodeje.
Markovat zákazníkům zboží
Zaměstnanec bude na pokladně markovat zboží.
Doplnit prodané zboží
Zaměstnanec bude doplňovat zásoby věcí, které jsou prodané.
Uklidit v obchodě
Zaměstnanec bude uklízet obchod. Pokud je vše čisté, budou stát za pokladnou.

 

Šéfovat zaměstnanci

Popis

Dovolit skončit dřív
Pošle zaměstnance brzy domů.
Vynadat za flákání
Vynadat zaměstnanci, za to že nedělá svojí práci. Pomůže zvýšit dovednost Prodej.
Zeptat se Simíka, jak se mu líbí v práci
Zeptat se zaměstnance, jak se mu v práci líbí a jestli je šťastný.
Kritizovat
Kritizovat zaměstnance, za to že nedělá v práci. Pomůže zvýšit dovednost Prodej.
Přeřadit na nižší pozici
Sníží zaměstnanci úroveň pozice dolů a sníží se hodinová mzda.
Vyhodit
Vyhodí zaměstnance
Pochválit
Pochválit zaměstnance, za dobře vykonanou práci. Pomůže zvýšit dovednost Prodej.
Povýšit
Povýší zaměstnanci úroveň pozice výše a zvýší se hodinová mzda.
Navrhněte Simíkovi uniformu....
Navrhnout uniformu přo zaměstnance ve Vytvořit si Simíka.

Reklama

Váš Simík může podpořit podnikání a přilákat nové zákazníky prostřednictvím reklamy. Reklama je způsob jak přilákat více zákazníků. Existují dva různé druhy reklam: Cedule a reklamy.

 • Cedule - Váš Simík může přilákat více zákazníků do obchodu, když umístí cedule okolo obchodu nebo ve vnitř. Čím více cedulí má váš obchod, tím více zákazníků se ukáže. Cedule lze nalést v sekci dekorace v režimu Nákup/Stavba.
 • Reklama - Je dalším způsobem, jak přilákat více zákazníků do obchodu, když spustíte reklmaní kampaň. Simík si může vybrat ke spuštění webové kampaně nebo televizní kampaně. Reklamní kampaně přinesou více zákazníků do obchodu po dobu několika hodin. Postupem času půjde návštěvnost zákazníků dolů. Nakonec se obchod vrátí zpět k pravidelnému počtu zákazníků.

 

Reklama

Provozování podniku

Jakmile je váš Simík připraven otevřít, musí být úspěšný provoz podnikání. Simík bude komunikovat se zákazníky, namarkovat zboží zákazníkům, doplňovat zásoby a dávat zaměstnancům pracovní úkoly. Váš Simík nebo zaměstnanec může proávdět různé interakce se zákazníky v závilosti na tom, jak hodně touží zákazník něco koupit v obchodě.

Poznámka: Při každé úspešné interakci se zákazníky, dostanete pět výhodnostních bodů. Výhodnostní body můžete použít při nákupu speciálních vlastností pro vaše podníkání.

Když se bude chtít váš Simík zaměřit hlavně na pozornost zákazníků. Bude je muset napřed pozdravit a poté může komunikovat se zákazníky za účelem prodeje zboží. Klikněte na zákazníka, který vstoupil poprvé do otevřeného obchodu a pozdravit pomocí interakce "Pozdravit zákazníka". Pomocí této interakce, přivítáte první zákazníky a pak už je nemusíte znova přívítávat na tomto obchodním pozemku.

Provozování podniku

K dispozici jsou také interakce se zákazníkem, při některým emočním stavu vašeho Simíka. Tyto interakce se zákazníky jsou k dispozici pouze tehdy, pokud je Váš Simík v určitém emocionálním stavu.

Emoce

Speciální interakce

Rozzlobený
Přinutit koupit zboží
Napjatý
Prosím na prodej
Sebevědomý
Uzavřít dohodu

Ověřit zboží zákazníkem

Jakmile se zákazník rozhodne koupit zboží z vašeho obchodu, bude si chtít zákazník zboží ověřit. Ověřit zboží zákazníka, použijte volbu "Ověřit" objeví se ikona nákupní košík nad hlavou zákazníka. Váš Simík nebo zaměstnanec bude chodit k zákazníkovi a ověřovat pomocí tabletu. Pokladna neslouží k ověření kontroly.

Poté, co si zákazník již ověřil zboží, může se rozhodnout nakoupit nebo opustit obchod. Váš Simík bude vědět, že zákazník je připraven ověřit přes ikonu modrého nákupního košíku. Pokud zákazník čeká příliš dlouho na ověření, začne být netrpělivý. Ikona nákupního košíku nad jeho hlavou se rozstvítí červeně. Pokud se Simík nebo zaměstnanec nedostane k zákazníkovi dostatečně rychle proste vztek a nekoupí žádné zboží.

Nákupní košík Modrý Nákupní košík Červený

Zákazník bude čekat asi 60 minut na vašeho Simíka nebo zaměstnance k ověření. Po uplynutí asi 30 minut, ikona se změní z modré na červenou barvu. Pokud nikdo nepřijde k zákazníkovi v této lhůtě, nebude nic kupovat a odejde. Obdržíte 15 Výhodnostních bodů za každého, zákazníka, kterému jste pomohli.


Doplňování zásob

Jakmile je zboží zakoupené, pak se musí zboží opět doplnit. Klikněte na doplňování zásob a zboží se doplní. Poté, co bylo zboží doplňené, budou pořizovací náklady daného zboží zaplacená z vašich finančních prostředků. Pokud prodáváte zboží s marží 25% pak cena bude nižší o 25% než prodejní cena.

Bude mít váš Simík nebo zaměstnanec okolo 30 minut k doplňování zboží a budete dostávat 10 Výhodnostních bodů za každé doplňování zásob provedená přes interakci. Váš Simík nebude moci doplňovat zboží ze svého inventáře. Když se bude doplňovat zboží, vždy bude stát Simoleony. Chcete-li doplnit zásoby ze svého inventáře, stačí odstranit zboží z regálu a umístit nové z vašeho inventáře bez zaplacení Simolenů.

Doplňování zásob

Výhody Obchodu

Když Simíkovi běží podnikání, získáváte Výhodnostní body prostřednictvím různých interakcí, které vykonáváte. Tyto Výhodnostní body se mohou použít na Prodejní výhody. Tyto výhody vám pmůžou spustit větší a lepší podnikání. Některé výhody lze znovu použít, zatímco jiné výhody jsou trvalé a je třeba zvolit pouze jednu. Níže je tabulka se všemy dostupnými výhodami a co dělají.

Obrázek

Název

Cena za body

 

Plaketa: Můj první Simoleon
Můj první Simoleon
50
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní dekorativní nástěnný objekt, který vzdává hold tomu, že se obchod uchytil. najdete ho v režimu stavby v kategorii Obchod.
Provokativní podstavec
Provokativní podstavec
100
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní nový podstavec, na kterém můžete vystavit nejrůznější zboží určené k prodeji. Najdete ho v režimu stavby v kategorii Obchod.
Ohromující cedule
Ohromující cedule
150
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní novou ceduli, která do vašeho obchodu přiláká více zákazníků. Najdete ji v režimu stavby v kategorii Obchod.
Fajnové triko
Fajnové triko
200
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní nový svršek určený pro ženy i muže, který se skvěle hodí jako pracovní uniforma.
Pokladna budoucnosti
Pokladna budoucnosti
250
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní pokladnu Penězus bezpečus, která se skvěle hodí pro moderní a luxusní obchody. Je to pokladna budoucnosti, kterou si můžete pořídit už dnes. Najdete ji v režimu stavby v kategorii Obchod.
Nadměrný nadbytek
Nadměrný nadbytek
300
The Sims 4: Hurá do práce
Dodavatel objednal moc zboží a teď se ho potřebuje zbavit. Snížil proto dočasně ceny! Následujících 12 hodin budete zboží doplňovat levněji. Tuto výhodu si můžete v budoucnosti zakoupit znovu.
Další zaměstnanec 1
Další zaměstnanec 1
350
The Sims 4: Hurá do práce
Umožní vám v okně Správa zaměstnanců najmout dalšího zaměstnance.
Rychlejší doplňování zboží (malé)
Rychlejší doplňování zboží (malé)
400
The Sims 4: Hurá do práce
Mírně zkracuje dobu, kterou členům domácnosti trvá doplňování zboží.
Rychlejší markování (malé)
Rychlejší markování (malé)
450
The Sims 4: Hurá do práce
Členové domácnosti namarkují zákazníkům vybrané zboží o něco rychleji.
Plaketa: Fobbs 500
Plaketa: Fobbs 500
500
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní dekorativní nástěnný objekt, který dá jasně najevo, že právě váš obchod je v celé ulici nejdůležitější. Najdete ho v kategorii Obchod v režimu stavby.
Zvědavý zákazník
Zvědavý zákazník
1 000
The Sims 4: Hurá do práce
Zákazníci neodejdou z obchodu tak rychle a věnují prohlížení zboží více času.
Megamanažer
Megamanažer
1 100
The Sims 4: Hurá do práce
Manažerské sociální interakce provedené na zaměstnancích obchodu budou mít větší šanci na úspěch.
Další zaměstnanec 2
Další zaměstnanec 2
1 200
The Sims 4: Hurá do práce
Umožní vám v okně Správa zaměstnanců najmout dalšího zaměstnance.
Seriózní zákazník
Seriózní zákazník
1 300
The Sims 4: Hurá do práce
Když zákazníci poprvé vejdou do obchodu, pocítí větší potřebu něco si zakoupit.
Rychlejší doplňování zboží (velké)
Rychlejší doplňování zboží (velké)
1 400
The Sims 4: Hurá do práce
Výrazně zkracuje dobu, kterou členům domácnosti trvá doplňování zboží.
Rychlejší markování (velké)
Rychlejší markování (velké)
1 400
The Sims 4: Hurá do práce
Členové domácnosti namarkují zákazníkům vybrané zboží mnohem rychleji.
Jistá koupě
Jistá koupě
2 000
The Sims 4: Hurá do práce
Zpřístupní interakci "Jistá koupě", díky které od vás zákazník zaručeně něco koupí.
Bravurní prodejní dovednosti
Bravurní prodejní dovednosti
2 100
The Sims 4: Hurá do práce
Prodejní interakce použité na zákazníky budou mít větší šanci na úspěch.
Okamžité doplňování zboží
Okamžité doplňování zboží
2 200
The Sims 4: Hurá do práce
Členové domácnosti dokáží okamžitě doplňovat zboží.
Levnější doplňování zboží
Levnější doplňování zboží
2 500
The Sims 4: Hurá do práce
Snižuje cenu doplňování zboží.
 
 
 

Kariéra

Základní hra

Astronaut · Bavič · Kulinář · Malíř · Spisovatel · Tajný agent · Technický guru · Zločinec · Byznysmen · Sportovec

Hurá do práce!

Detektiv · Lékař · Vědec

Částečný úvazek

Základní hra

Barista · Chůva · Manuální dělník · Zaměstnanec maloobchodu · Zaměstnanec rychlého občerstvení

 

 
The Sims 4

Sekce

 
 
 
Dodatky
 
Kolekce - Přepychový večírek
 
Kolekce - Perfektní patio
 
Kolekce - Báječná kuchyně
 
Kolekce - Strašidelné věcičky
 
Kolekce - Domácí kino
 
Kolekce - Romantická zahrada
 
Kolekce - Dětský pokoj
 
Kolekce - Zahrada za domem
 
Kolekce - Staré časy

 

 

 

Moje stránky

 

 
 

 

Footer Sims

 

EA Logo Maxis Logo THe Sims Logo Origin Logo PEGI

 

Copyright © DeadKarlos (27.2.2014) | WebDesign DeadKarlos